Історія школи

До 1939 року у селах Ванів, Низи, Глухів 75% жителів були неграмотними чи малограмотними, бо у селах працювали тільки початкові (3-4- класні) польські однокомплектні школи. У такій школі працював у дві зміни тільки один вчитель, діти бідняків переважно не навчались. Із навчальних предметів велику увагу приділялось вивченню історії польських королів, вивчалась польська мова та література, а вивчення української мови, літератури та історії  було заборонено.
      Учителів-українців у таких школах практично не було, бо вони могли одержати таку посаду лише за умови офіційної зміни національності.
      Так у 1946 році у Ванові була створена семирічна школа, у якій працювало 10 учителів, а першим директором був Горінний. Було створено вечірню школу, у якій здобували освіту дорослі, і до 1955 року не писемність дорослого населення була ліквідована, а сама вечірня школа проіснувала до 1984 року.
    У 1964 році у Ванові було побудовано приміщення нової восьмирічної школи на 5 класних кімнат. На той час у школі була зібрана велика матеріально-технічна база, була достатня кількість наочних посібників, навчальних приладів, а сама школа була розташована у трьох приміщеннях: окремо початкові класи, окремо старші класи ( у новому приміщенні), а окремо шкільний кабінет обслуговуючої праці. Тому у 1986 році розпочалася добудова нової сучасної школи, причому приміщення, побудоване у 1964 році, стало частиною новобудови: у сучасному Ванівському НВК у ньому розташований дитсадок та шкільна їдальня.
   Восени 1987 року нову школу було урочисто відкрито, а директором її стала Веретик Зінаїда Михайлівна. І ось стоїть школа, виблискуючи великими світлими вікнами, і видно її з усіх кінців села. Разом з іншими спорудами школа складає архітектурний ансамбль, що й до сьогодні визначає обличчя Ванова.
   Минули десятиліття – і вони вписали нову сторінку в історію нашої школи. У 2009 році на базі школи відкрили дитячий садок, і наша школа стала навчально-виховним комплексом. Зараз у школі працює 20 учителів, 4 працівників садочка, які підтримують усі добрі шкільні традиції.