Майданчик інновацій

Портфоліо  дошкільника (з досвіду роботи)

Що таке портфоліо дошкільника?

Портфоліо дошкільника є новомодною «родзинкою» в рамках комплексного розвитку дитини за допомогою його  батьків, це збори всіх досягнень, успіхів, хороших емоцій дитини, яке в майбутньому допоможе вже дорослій людині з теплотою в серці пережити радісні моменти ще раз. Портфоліо може служити дитині заохоченням, а занесення кожного нового досягнення стане мотивацією для подальшого розвитку, підтримування навчальних цілей, допоможе стежити за фізичним, розумовим і емоційним розвитком дошкільника.

Як зробити портфоліо дошкільника?

Декілька рекомендацій

• Можна оформити у вигляді файлової папки з заголовками розділів;

• Кожну роботу, документ, підбірку кладіть в окремий файл;

• На кожному елементі портфоліо бажано ставити дату, щоб прослідкувати динаміку

Для подальшого оформлення вихователі і батьки допомагають дітям використовувати наклейки, кольоровий папір і фломастери, ПВА і блискітки. Коли вже сам альбом-портфоліо готовий, необхідно продумати розділи, і поступово, у міру досягнень дошкільника, заповнювати та вкладати в папку, оформляючи її наклейками, малюнками та блискітками.

Можна використовувати наступні розділи:

• «Мій календар» - участь дошкільника у святах.
  • «Допомагаю всім»
  •  «Ось що я вмію!» - нові саморобки дитини, аплікації, дні навчання, будівлі з конструкцій.
  • «Мої досягнення!» - тут можна розміщувати нагороди і грамоти з садочка, гуртків.

У наших дошкільнят переважають такі розділи

«Золоті ручки» -цей розділ містить фото робіт чи самі роботи, виконані дитиною.

«Чарівні пальчики» -у цьому розділі розміщуємо роботи дитини, пов’язані з дрібною моторикою: розмальовки, штриховки, вишивки тощо.

«Скоро в школу» -цей розділ заповнюємо тоді, коли готуємо дитину до школи. Сюди можна покласти перший зошит чи окремі, найвдаліші аркуші, де дитина виводила елементи букв, цифри. Пропонуємо батькам додати кілька фото: у класі під час занять чи в магазині, обираючи товари до 1 вересня. Спеціальний аркуш – «Складаємо портфелик».

Складаючи портфоліо, батьки і дитина не лише підтримують постійний інтерес до навчально-пізнавальної діяльності, але й набувають необхідних навиків, потрібних у сучасному світі. Портфоліо може стати не лише предметом гордощів, але й інструментом самопізнання. А робота над його укладанням – цікавим духовним взаємозбагаченням. У майбутньому портфоліо подарує багато зворушливих спогадів і принесе не менше задоволення, ніж родинний альбом. А ми в цьому допомагаємо.