Правовиховна робота

Правовиховна робота в нашій школі

Сучасна шкільна освіта стикається з масою проблем і найболючіші з них зростаючі труднощі у вихованні дітей та підлітків. Саме з цією метою в нашій школі ведеться активна правовиховна роботв.

Правове виховання  в школі – це система підготовчих та профілактичних дій педагога, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок чи рис характеру. Правове виховання сприяє формуванню в учнів моральних, естетичних почуттів, почуття законності та відповідальності зв свої дії.

Педагогічний колектив нашої школи здійснює значну організаційно – управлінську та методичну роботу в цьому напрямку. В своїй діяльності вони застосовують різні форми та методи роботи.

Правова освіта школярів здійснюється підчас вивчення предмета «Правознавство» у 9 класі – вчителем історії та правознавства Чабак Л. Я.

Найбільш поширеними формами роботи  - є виховні години, диспути, вікторини, стін – газети з правової тематики., зустрічі з працівниками правоохорнних органів, конкурси малюнків на правову тематику, перегляд тематичних фільмів. Крім цього в школі щорічно проводиться тиждень правових знань. По класах та на коридорі розміщено наочну інформацію – стенди державної символіки та Конституція України.

В школі ведеться внутрішній обік учнів «групи ризику», здійснюєть поурочний контроль за відвідуванням цими учнями школи. Ведуться бесіди з батьками. Особлива увага та профілактивні дії приділяються учням , які стоять на внутрішньому обліку. На них заведена відповідна документація.

Тиждень право в школі

З 07.12 – по 11.12 в нашій школі проходив тиждень права. В рамках тижня були проведені бесіди на правовову тематику та виховні години. Між учнями 5-6 класів був проведений конкурс на кращий малюнок на тему «Права дитини в малюнках», переможцями стали – учениці 6 класу. – Щипанська Анна та Гаврих Ірина. Серед учнів 7 – 9 класів, кращу стінгажету на правову тематику підготували учні 9 класу. У правовій вікторині та розв’язуванні юридичних задач перможцями визнано учнів 9 класу – Левків Олену та Кочайдовську Зоряна. Також  учнями 9 класу було проведене соціологічне опутування «Мої права, як дитини» серед учнів нашої школи – хотілось відміти що аші учні ерудовані та володіють інформацією про свої права. Підсумком тижня був перегляд презинтації «Конвенція ООН про права дитини»

Тиждень    Права. План  проведення

1. Загальношкільна  лінійка

-  ознайомлення   з  планом  проведення  «Тижня  правових  знань»,

2.  Оголошується  конкурс   на  кращий  малюнок  на  тему

«Права  дитини  в малюнках», серед учнів 5 – 6 класів.

1.Години  спілкування, бесіди,  на  правову  тематику.

(Проводять  класні  керівники, та вчитель правознавства.)

2.Підготовка стін газет на правову тематику.

Середа

1. Розгадування   кросвордів,  ребусів, на  правову  тематику, учні 7 – 9 класів

2.  Ознайомлення  з  юридичними  документами,

-  Законами

-  Кодексами

-  Нормативно-правовими  актами

-  юридичною  літературою (7 – 9 класи)

3.  Бесіда  « Закони  й  правоохоронні  органи».

(Вчитель правознавства)

Четвер

1.  Проведення    соціологічного  опитування «Діти  та  молодь  про  свої  права» (Учні 9 класу)

2.  Вікторина серед учнів 9 класу на тему«Права дитини в Україні»

3.  Виставка  малюнків « Права  дитини  в  малюнках»

П’ятниця

1.Оголошення  результатів  конкурсу  малюнків  серед учнів 5 – 6 класів.

2. Перегляд  презентації « Конвенція  про  права  дитини»

3.  Підведення  підсумків  проведення  тижня