Схема самоврядування

Основні напрями діяльності
                                                     органів учнівського самоврядування

Основні напрями діяльності органів учнівського самоврядування

Президент школи – Щипанська Анна

Премєр міністр школи –Кухар Олена

*Заступник президента

1. Міністерство ”Культури і Освіти” – відповідальна Гаврих Ірина

*Залучає учнів в гуртки, виступає з ініціативою про створення нових гуртків за інтересами.

*Надає допомогу вчителям в організації тематичних вечорів.

*Бере участь у проведенні предметних тижнів, олімпіад, конкурсів.

*Організовує культурні заходи, вечори з музикою в школі.

2. Міністерство ”Здоров’я і Спорту” – відповідальний Колак Станіслав

*Допомагає в створенні та проведенні спортивних змагань та турнірів.

*Пропагує здоровий спосіб життя.

*Залучає учнів до спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи.

*Організовує загальношкільні, спортивно-оздоровчі заходи.

3. Міністерство ”Дисципліни та порядку” – відповідальні

·       забезпечують захист прав та інтересів учнів;

·       контролюють відвідування школи учнями;

·       розглядають порушення різних правил, конфлікти;

·       контролюють чергування по школі;

·       слідкують, щоб учні виконували шкільні правила;

·       слідкують за чистотою в класах.

4. Міністерство ”Інформації” – відповідальні Кальчева Діана,Пацалюк Анна.

·       сприяють підвищенню інтересів учнів до життя школи;

·       забезпечують гласність в діяльності органів учнівського самоврядування;

·       розвивають в учнів вміння збирати інформацію;

·       забезпечують учнів різною цікавою інформацією.

СТАТУТ

УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

ВАНІВСЬКОГО НВК

I. Загальні положення

1.   Учнівське самоврядування регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України ”Про освіту”, ”Про громадські організації”, Статуту школи.

2.   Самоврядування пропагує дружні відносини та співпрацює з різними громадськими об’єднаннями  на принципах взаємоповаги і незалежності, співпрацює з педагогами і батьками.

II. Мета і завдання шкільного органу самоврядування

1.   Різносторонньо розвиватись, самовдосконалюватись, самореалізовуватись на благо собі, одноліткам, школі, власній родині, своїй малій батьківщині, народові України.

2.   Забезпечувати та захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил та законів школи.

3.   Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодівати наукою управління.

4.   Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.

5.   Прагнути узгодженості і балансу інтересів між учнями і дорослими.

III. Органи управління учнівського самоврядування. Права і обовязки

1.   Вищим органом учнівського самоврядування школи є учнівська конференція, яка скликається один раз на рік.

2.   Керівні функції учнівського самоврядування виконує засідання учнівського парламенту, яке проводиться раз на місяць.

3.   Виконавчим органом учнівського самоврядування є шкільний парламент, який обирається на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом школи.

4.   Структуру та склад органів учнівського самоврядування  обговорюють і затверджують на учнівській конференції педагогічний та учнівський колектив шляхом відкритого голосування.

5.   Президентом учнівського колективу може бути учень 9 – 11 класу, який обирається таємним голосуванням вчителів та учнів школи.

6.   Форми діяльності центрів визначаються на засіданнях парламенту.

1. Шкільний парламент:

· бере участь у складанні річного плану роботи школи;

· координує роботу класів, доводить до них конкретні завдання діяльності;

· приймає рішення з найважливіших питань життя школи у межах своєї компетентності;

· веде контроль за дотримання санітарно-гігієнічних вимог у школі;

· проводить заходи з розвитку творчих здібностей учнів, зміцнення їхнього здоров’я, фізичного удосконалення пропаганди здорового способу життя;

· організовує роботу центрів, учнівських малих ініціативних груп, клубів тощо.

План засідань учнівського самоврядування

на I семестр

*Звіт органів учнівського самоврядування за 2016-2017 навчальний рік.

*Вибори до органів учнівського самоврядування.

*Розподілення обов’язків в міністерствах.

*Складання плану дій учнівського самоврядування.

*Проведення міні-виступів та тематичних вечорів для розважання учнів (міністерство ”Культури і Освіти”Щипанська Анна-Марія) .

*Проведення спортивних міні-змагань (міністерство ”Здоров’я і Спорту”Кочайдовський Петро).

Листопад

*Проведення виховної розмови з порушниками школи. Спостереження за змінами у поведінці порушників (міністерство ”Культури і Освіти” Щипанська Анна-Марія).

*Дисципліна учнів у Ванівському НВК (міністерство ”Дисципліни і порядку”  Федишин Вероніка).

*Проведення рейтингу ”Контроль пропуску уроків учнів без поважних причин”.

Грудень

*Підбиття підсумків перевірок класів на чистоту за I семестр (міністерство ”Дисципліни і порядку” Федишин Вероніка).

*Здання звітів міністерств за пророблену роботу за I семестр ( Президент школи Саноцька Сніжана та Прем’єр школи Гремента Наталія).